Nasıl Daha Çevre Dostu Bir Tüketici Olunur?

Nasıl Daha Çevre Dostu Bir Tüketici Olunur?

Tüketim çağı 2020'lerde zirve yaptı; ertesi gün teslimat, sosyal medya ve ürün erişilebilirliği, gezegenimizin zararına tüketmemize neden oluyor. Taşımacılık, kutular, plastik ve karbon emisyonları arasında - markaların karbon ayak izlerini azaltma ve ürünlerini mümkün olan en çevre dostu şekilde satma seçenekleri var. Karbon ayak izimizi azaltma çabalarımızdan gurur duyuyoruz ve mümkün olan en çevre dostu şekilde alışveriş yapmanıza yardımcı olmak istiyoruz!

 

Araştırmanın devreye girdiği yer burasıdır. Bir tüketici olarak, harcama gücünüzü daha iyiye doğru kullanabilirsiniz. Daha bilinçli bir tüketici olmak, satın almadan önce kendinizi ve satın aldığınız şirketin çevre sağlığını nasıl desteklediğini bilmekle ilgilidir. Giderek artan bir şekilde, alışveriş yapanlar bilinçli olarak satın almak istiyor ve markaların sürdürülebilirliğe odaklanmasını talep ediyor. Tüketiciler, daha sürdürülebilir bir yaşam arzusunu, satın almadan önce günlük ayrıntılarda tükettikleri sayısız yolla uyumlu hale getirmelidir.

 

İyi alışkanlıklar evde başlar ve hayatımızın farklı ceplerine geçer. Plastik tüketiminizi azaltmanın harika bir yolu olarak markete yeniden kullanılabilir poşetler getirerek başlayın. Ambalajları geri dönüştürmek ve yeniden kullanmak, karbon ayak izinizi azaltmanın başka bir yoludur. En sevdiğiniz markalar için alışverişe ne dersiniz? Pek çok marka sürdürülebilir taahhütlere doğru kayıyor olsa da, bazıları hala geride kalıyor ve kendinizi bir tüketici olarak eğitmeniz ve dünya üzerinde daha iyi bir etki yaratmaya odaklanan markaları desteklemeniz çok önemli. 

 

Çevre dostu tüketiciliğin temel değerlerine odaklanarak sosyal sorumluluk uygulamak, paranızla sürdürülebilir kararlar almanıza yardımcı olacaktır. 

 

Sevdiğiniz markalar hakkında daha fazla araştırma yapın ve kendinizi bilgilendirin

Kullandığınız markaların karbon ayak izini azaltmak için hangi uygulamaları yaptığını öğrenin. Örneğin, OLAPLEX'te sürekli olarak ayak izimizi azaltmanın yollarını arıyoruz. Herhangi bir ikincil ambalaj son derece sınırlıdır, bu da "temiz ve iyi" durumumuza yardımcı olur. 2020 yılında 7000 Mt veya 17 mm libre sera gazının çevreye salınmasını engelledik. 27 mm galon su tasarrufu sağladık - bu, 90 bin haneye ortalama günlük su tüketimi sağlamaya eşdeğerdir. Çalışmalarımız sonucunda 21 bin ağaç kesilmekten kurtarıldı. Sephora'da Temiziz, sülfatlar (SLS ve SLES), parabenler, ftalatlar, mineral yağ, formaldehit, retinil palmitat, oksibenzon, kömür katranı, hidrokinon, triklosan, triklokarban dahil olmak üzere 50'den fazla toksik bileşen içermez ve yüzde birden az içerir sentetik kokulardan oluşur.

Aktif olarak bir fark yaratmaya çalışan markaları desteklemek, onlara girişimlerinin etkisini gösterir ve daha iyisini yapmak için bu girişimleri düzenli olarak yükseltmeye odaklanmaya teşvik eder. 

 

Az ama öz

Çevre dostu bir tüketici, niceliğe değil kaliteye odaklanan bir minimalisttir. Raflarınızı temizleyin ve tüketiminizi mutlaka sahip olunması gereken ürünlerle sınırlamaya odaklanın. Kaliteli ürünler yatırımdır ve tüketiciler olarak, daha ucuz ürünlerde yaptığımız gibi, bunları aşırı değil, kasıtlı olarak kullanırız. Tıpkı iyi bir yemek gibi, yemeğin başlamadan bittiği fast food yerine tadını çıkarmak ve tadını çıkarmak istersiniz!

 

Ayak izinizi azaltın

Yaptığınız hemen hemen her şeyde çevre dostu olma fırsatı var. Eviniz için satın aldığınız temizlik ürünlerinden, yiyecekleriniz için tekrar kullanılabilir kaplara kadar. Sürdürülebilir ürünler satın almak ve bitki bazlı gibi daha sürdürülebilir bir diyet yemek, karbon ayak izinizi önemli ölçüde azaltabilir. Ambalaj atıklarını azaltmak için dökme kutulardan satın almayı düşünün ve sabah çayınızı veya kahvenizi almak için yeniden kullanılabilir bir kupa alın.

Blog haberleri